Długoterminowy wynajem wózków widłowych

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych

FLT Spółka jawna M. Wantrych zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę firm w zakresie wózków widłowych i podnośników koszowych.

Naszym klientom oferujemy:

 • wynajem krótkoterminowy oraz długoterminowy wózków widłowych i podnośników koszowych
 • serwis wózków widłowych i podnośników koszowych
 • sprzedaż nowych i używanych wózków widłowych
 • części zamienne do wózków widłowych i podnośników koszowych
Poznaj naszą firmę Poznaj naszą ofertę

Aktualności


 • FLT Spka jawna M.Wantrych w Oferteo.pl

  Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

  2017-12-20  UWAGA - DŁUGI WEEKEND

  2017-08-03

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 14.08.2017r. firma FLT Spółka Jawna będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 16.08.2017. Życzymy udanego WEEKENDU!


  Budynek magazynowy:
  pięć obszarów, w których można dokonać ulepszeń

  2017-07-14

  Jak wiemy, jeden obszar operacji logistycznych może mieć ogromny wpływ na inne. Często jest tak, że poprawiając i optymalizując ten obszar, można zwiększyć wydajność - przy stosunkowo niewielkim wysiłku. Taka sytuacja może mieć miejsce przy konstrukcji i budowie magazynu. Bez względu na to, jak dobry jest personel oraz używany sprzęt, potrzebujesz dobrej podstawy, aby uzyskiwać najlepsze efekty. Dlatego podczas planowania magazynu zadbaj o bardziej wydajną i bezpieczną pracę.

  Pierwszym ważnym obszarem jest podłoże magazynowe, które musi być w stanie wytrzymać obciążenie towarów oraz ruchu pojazdów. Pojedynczy klocek może nie wytrzymać wielu tonowy nacisku na mały punkt. Dlatego w większości magazynów betonowa podłoga jest standardem. Potrafi wytrzymać co najmniej dwa razy większy ciężar niż asfalt i może być znacznie gładszy. Jest to niezwykle istotne, gdyż nawet małe zagłębienia mogą wpływać na jazdę samochodem, a nawet powodować wypadki w pewnych okolicznościach.
  Magazynami, w których tak istotna jest idealnie równa powierzchnia są magazyny wysokiego składowania, w których tolerancja może być mniejsza nić 1,5 mm.

  Kolejnym obszarem jest klimatyzacja, która wpływa na wydajność personelu oraz możliwy okres przechowywanie towarów.
  Nierównomiernie ogrzewane pomieszczenia sprawiają, że środowisko pracy jest niekomfortowe, co zmniejsza wydajność personelu.

  Następnym elementem jest oświetlenie. Musi umożliwiać operatora wózków widłowych dokonywanie precyzyjnych ruchów. Kierowcy muszą widzieć, co robią, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę i uniknąć wypadków.
  Nowoczesne oświetlenie LED zapewnia dobrą widoczność, a jednocześnie zużywa mało energii elektrycznej. Prawidłowe ustawienie świateł może zapewnić dobrą widoczność bez powodowania oślepienia kierowców.
  Do oświetlenia magazynu można również używać naturalnego światła słonecznego, które nic nie kosztuje. Dodatkowo może poprawiać samopoczucie, nastrój i wydajność pracowników. Jednakże to naturalne rozwiązanie nie jest tak niezawodne, jak oświetlenie elektryczne i należy stale dbać o czystość świetlików dla maksymalnego wykorzystania światła.

  Czwartym czynnikiem jest system natrysku.
  Istnieją jasne zasady dotyczące systemu natrysku: kiedy i jak należy je zainstalować w magazynie. Wymagania różnią się w zależności od rodzaju magazynu, co wiąże się z różnymi kosztami. Warto jednak przestrzegać bezpieczeństwa.

  Ostatnim elementem są drzwi i bramy, które mogą przyspieszyć rozładunek i załadunek lub go wydłużyć w przypadku konieczności ich ciągłego otwierania i zamykania. Drzwi składane są zazwyczaj używane jako najskuteczniejsze i najbardziej odporne na wpływ warunków atmosferycznych. Co najważniejsze, pozwalają na niemal całkowite wykorzystanie powierzchni, którą zajmują będąc rozłożonymi.

  Źródło: http://blog.unicarrierseurope.com/material-handling-blog/warehouse-improvements-changes-efficiency-design


  FLT

  2017-05-19

  Profesjonalnie zadbamy o Twój wózek!  NOWY GX-40H

  2017-05-12

  Dziś przyjechał do nas NOWY GX-40H  Radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

  2017-04-14

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych
  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju.
  Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.
  Wesołego Alleluja i mokrego Dyngusa  Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

  2016-12-21  AUKCJA CHARYTATYWNA

  2016-12-14

  Aukcja: http://charytatywni.allegro.pl/paleciak-elektryczny-logitrans-pm1401-2010rok-i3893859

  Źródło: Fundacja Się Pomaga: https://www.siepomaga.pl/rakkontrarak


  „Chory na nowotwór Mateusz przybywa w klinice w Wiedniu. Jego organizm podjął walkę z rakiem – to dobra wiadomość. Niestety środki z depozytu, dzięki którym był leczony, zostały już wyczerpane. Aby chłopiec mógł kontynuować leczenie potrzeba ponad 800 000 złotych. Zła wiadomość to ta, że jest to jedyna i ostatnia szansa chłopca... I trzeba zebrać środki, by móc ją wykorzystać.”

  Wiosną 2015 roku Mateusz zaczął mieć kłopoty z równowagą. Potykał się, miał problemy z chodzeniem. 1 kwietnia Mama Mateuszka poszła z Nim do pediatry. Natychmiast zostali skierowani do szpitala, gdzie postawiono diagnozę: złośliwy guz mózgu, zagrażający życiu.

  Operacja odbyła się w Wielki Piątek. Medulloblastoma, rak, który zaatakował chłopca był bezlitosny. Po operacji Mateusza dopadły powikłania, w tym mutyzm pooperacyjny. Przez tydzień nic nie mówił ani słowa. Okazało się też, że Mateusz musi mieć zakładaną zastawkę, aby uniknąć wodogłowia. Zabieg się udał.

  Potem Mateusz rozpoczął chemioterapię. Ciężko ją znosił - ciągłe wymioty, brak apetytu, spadające wyniki. Po 3 cyklach okazało się, że w głowie chłopca pojawiły się nowe ogniska. Włączono radioterapię. Mateusz był niesamowicie dzielny. Przez 30 dni dzielnie zakładał maskę i kładł się grzecznie na łóżku, aby promienie zniszczyły komórki nowotworowe.

  Nowotwór jest odporny na leczenie. Lekarze w Polsce starają się, ale nie za wiele mogą już zaproponować. Ostatnią szansą dla Mateuszka jest klinika w Wiedniu. Tam podaje się inną chemię, dooponową. Podaje się też kombinację innych leków.

  Tam Mateusz ma szansę. Ostatnią szansę. Tutaj jej nie ma.

  Chcąc pomóc Mateuszkowi zorganizowaliśmy aukcję charytatywną


  Targi CeMAT 2016

  2016-08-24


  Targi CeMAT 2016 odbyły się 31 maja – 3 czerwca w Hanower pod hasłem „Inteligentne Rozwiązania Łańcucha Dostaw”. Dobrze wybrane motto zobrazowało zautomatyzowaną i kontrolowaną przyszłość procesów logistycznych.

  Zmiana w propozycjach wystawców

  Dr Andreas Gruchow, członek zarządu Deutsche Messe o targach CeMAT mówi: „CeMAT po raz kolejny udowodnił, że nie ma na świecie targów o równie wysokim poziomie nasycenia funkcjonującymi w praktyce innowacjami produktowymi. Centralna rola zagadnień z zakresu oprogramowania i Przemysłu 4.0 widoczna na niemal wszystkich stoiskach oraz niespotykana nigdzie indziej „międzynarodowość” wystawców oraz gości potwierdzają wiodącą rolę wydarzenia pośród targów branży intralogistycznej”. Potwierdzenia w tych słowach znaleźć można w głównej atrakcji, którą stanowiły inteligentne okulary kompletacyjne, systemy pojazdów autonomicznych oraz zrobotyzowane rozwiązania dla magazynów i linii produkcyjnych.

  Tegoroczne targi pokazały rosnące oczekiwania względem produktów obsługujących rozładunek i załadunek, transport wewnętrzny, składowanie i kompletację. Dziś urządzenia muszą być inteligentne, połączone, elastyczne, szybkie i wydajne. Natychmiastowe dostarczanie pożądanych, dostosowanych do konkretnych potrzeb rozwiązań możliwe jest dzięki wykorzystaniu inteligentnych systemów z zakresu Przemysłu 4.0.

  Zmiana struktury gości targowych

  Znaczenie targów, a więc i trendów na nich ukazanych podkreśla liczba około tysiąca firm-wystawców z 44 państw (z czego ponad połowa to przedsiębiorcy spoza Niemiec), które zaprezentowały się na targach. Firmy na swoich stoiskach prezentowały idee oraz swoje wynalazki, których zadaniem jest ułatwić zarządzanie logistyką magazynową, zarówno na poziomie prostych rozwiązań produktowych, jak i zaawansowanych działań operacyjnych.

  Ilość odwiedzających targi również jest zdumiewająca – 39 procent to osoby spoza Niemiec (w 2014 było to 30 procent). Spośród nich 62 procent osób pochodziło z krajów Unii Europejskiej, a 20 procent z Azji (w 2014 – 12 procent).


  UniCarriers – Nissan Forklift zmienił kolorystykę floty

  2016-08-05

  „Symbioza ludzi, maszyn i przyrody” – to motto jakim kieruje się marka UniCarriers – Nissan Forklift. Zobowiązuje ich ono, by kładli tak ogromny nacisk na podnoszenie bezpieczeństwa użytkowania wózków widłowych. Skutkuje to ponad 50-cio letnim doświadczeniem w wyznaczaniu trendów w rozwoju wózków widłowych na świecie.

  Chcąc podnieść bezpieczeństwo pracy UniCarriers – Nissan Forklift zmienił kolor floty na jaśniejszy. Wpadający w biały odcień kolor jest dużo bardziej widoczny w czasie pracy. Podnosi to bezpieczeństwo operatora oraz osób znajdujących się w pobliżu.

  Jasny kolor odzwierciedla również proekologiczne podejście Nissana do swoich produktów - od etapu projektowania, przez wytwarzanie do użytkowania wózków widłowych. Każda fakryka UniCarriers- Nissan Forklift posiada certyfikat środowiskowy ISO 14001. Ukierunkowany jest on na m.in. ograniczenie zużycia wody i energii, ograniczenie poziomu hałasu. Ponadto każdy wózek zaprojektowany jest tak, aby 98% części zużytych do jego produkcji mogło zostać poddanych recyklingowi.

  Nowy kolor, podobnie do srebrnego (stosowanego wcześniej) jest charakterystyczny i ekskluzywny. UniCarriers – Nissan Forklift jako pierwszy zaczął go stosować w produkcji wózków widłowych, co odróżnia te wysokiej klasy produkty od maszyn konkurencji. Jaśniejszy kolor doskonale sprawdza się również w przypadku odnowy powierzchni lakierniczej. Często pojawiające się drobne otarcia, mogą zostać naprawione bez odcinania się tzw. zaprawek od reszty powłoki.

  Wózki widłowe UniCarriers – Nissan Forklift są każdego dnia , godziny, sekundy testowane przez miliony użytkowników na całym świecie i rekomendowane dalej – nazywamy to „Siłą Zaufania”.

  Zaufasz nam i Ty?
  Nissan/Unicarriers – dla bezpieczeństwa pracy

  2016-08-01

  Wielokrotnie mają miejsca wypadki, których przyczyną jest brawurowa jazda oraz zły stan techniczny wózka wiodłowego. Nierzadko są to wypadki śmiertelne. Nissan Forklift/Unicarriers mając świadomość, jak niebezpieczne są to wypadki, stawia bezpieczeństwo operatora oraz osób przebywających w otoczeniu na pierwszym miejscu. Dlatego już na etapie konstruowania, dokłada wszelkich starań w pracę nad elementami zapobiegającym wypadkom oraz elementami ograniczającymi skutki ewentualnego wypadku.

  Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu wózków widłowych pozwala produkować bezpieczne maszyny. Solinda konstrukcja, wykonana z wysokogatunkowej stali, zapewnia bezpieczeństwo oraz poczucie solidności. Zwiększa to zaufanie operatora wobec sprzętu. Poczucie stabilizacji zapewnia również bezobsługowy mechaniczny ograniczania przechyłów nadwozia zamontowany nad tylna belką. Pomaga on zachować skuteczność ruchu podczas skrętu.

  Kolejnym atutem jest projekt kabiny. Został przemyślany tak, aby nie ograniczać widoczności, nawet w nowoczesnych, gęsto zabudowanych magazynach. Nawet ergonomiczne rozmieszczenie sterowników w kabinie jest przemyślane tak, by każdy operator z łatwością się w niej odnalazł.

  Na straży bezpieczeństwa operatora stoi również elektronika. Skorelowane ze sobą układy elektroniki pokładowej wózka ułatwiają codzienną pracę. Bezpieczeństwo zapewnia system, który w przypadku wystąpienia niebezpiecznej usterki, ogranicza lub wyłącza niektóre funkcje wózka, wyświetlając jej przyczynę na desce rozdzielczej.

  Bezpieczeństwo zapewniają również najdrobniejsze elementy tj. pełne oświetlenie robocze, liczne uchwyty oraz poręcze wykonane ze specjalnych materiałów antypoślizgowych . Nie możemy zapomnieć o w pełni amortyzowanym fotelu z czujnikiem obecności operatora oraz zapięcia pasa. Jego wysokie ścianki boczne chronią przed wysunięciem się użytkownika w czasie nawet najbardziej gwałtownych zakrętów.

  Oczywistym wyposażeniem dla Nissan/Unicarriers, które musi się znaleźć w każdej jednostce jest: blokada funkcji hydraulicznych masztu, blokada jazdy w przypadku nie wykrycia operatora, sygnalizacja niezaciągnięcia hamulca postojowego, łatwo dostępny wyłącznik awaryjny oraz układ dwóch potencjometrów o zmiennym sygnale w elektrycznym pedale przyspieszania. Ważnym elementem jest też sposób kierowania manetką jazdy, który uniemożliwia niekontrolowany, samoistny ruch wózka w przypadku awarii podzespołów.

  Pomimo wielu rozwiązań zabezpieczających przed wypadkami, może do nich dojść z przyczyn niezależnych od producenta jak np. brak konserwacji. Prowadzić on może np. do nagłego pęknięcia łańcuchów lub przewodów hydraulicznych. Nissan/Unicarriers przewidując taką sytuację, zaprojektował maszty z poprzeczkami oraz specjalnymi zaworami w siłownikach, tak, aby w przytoczonej sytuacji, zabezpieczyć operatora oraz osoby postronne.
  Nissan GX w Europie

  2016-07-25

  W fakbryce w Pampelunie powstają najbardziej znane modele Nissana Forklift DX oraz TX3/TX4. Od stycznia 2015 roku do tej fabryki w Hiszpani Unicarriers przeniósł również produkcję wózków widłowych serii GX. Skutkiem tego działania są: krótsze terminy dostawy, większe dostosowanie wózków do potrzeb rynku europejskiego oraz korzystniejsze ceny, przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania i wydajności silników.

  Wielofunkcyjne wózki serii GX idealnie nadają się do obsługi długich i ciężkich towarów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynu. Ich wytrzymała i solidna budowa umożliwia sprawną pracę w trudnych warunkach produkcji i dystrybucji. Znajdują zastosowanie nawet w bardzo wymagających branżach jak np. budowlana, stocznie czy przemysł stalowy.

  Modele wózków widłowych z serii GX zostały zaprojektowane tak, by spełniać oczekiwania wszystkich klientów:
  - dostępny jest napęd LPG z silnikiem TB45 z wytryskiem jednopunktowym i katalizatorem spalin
  oraz Diesel z silnikiem ZD30 z układem zasilania Common Rail, filtrem DPF i zaworem EGR
  - wysokość podnoszenia można dobrać od 3m do 7m,
  - udźwig od 3,5t do 5t.

  Oprócz standardowego wyposażenia wózków, można doposażyć je w wiele opcji poprawiających komfort oraz bezpieczeństwo pracy tj.: system automatycznego pionowania masztu, hydrauliczny system tłumienia drgań oraz kabinę z ogrzewaniem.

  W standardzie m.in.:
  - Nissan Risk Reduction System dla bezpieczeństwa pracy,
  - wbudowany system diagnostyki wózków (nie ma konieczności podpinania urządzeń zewnętrznych),
  - prosta obsługa dzięki łatwemu dostępowi do komory silnika i podzespołów wózka,
  - doskonała widoczność dla bezpieczeństwa pracy.
  UniCarriers

  japońska technologia, szwedzki desing, europejski duch innowacyjności

  2016-06-24

  Regulacje prawne dotyczące wymagań dla maszyn używanych wewnątrz obiektów oraz rygorystyczne przepisy dotyczące emisji spalin powodują zmiany w tendencjach wyboru wózków widłowych. Od kilku lat wózki z napędem elektrycznym są coraz częściej wybierane przez klientów. Wyraźny wzrost sprzedaży elektrycznych wózków widłowych powinien zostać utrzymany przez następne lata z uwagi na korzystną koniunkturę na rynku powierzchni magazynowych. Nie oznacza to jednak rezygnacji z wózków spalinowych, które nadal stanowią ponad 20% całego rynku urządzeń transportu bliskiego. Swoją popularność zawdzięczają zastosowaniu w szeroko pojętej obsłudze zewnętrznej, gdzie mobilność oraz uniwersalność stanowią główne kryteria.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz zmieniającym się trendom powstała grupa UniCarriers. Stworzona przez 3 japońskich udziałowców (INCJ, NISSAN Motor i Hitachi Construction Machinery) jest globalnym koncernem ukierunkowanym tylko i wyłącznie na rynek urządzeń transportu bliskiego. Konsolidacja zapewniła dostęp do szerokiej gamy rozwiązań, co poskutkowało wprowadzeniem na rynek nowych, innowacyjnych produktów tj. wózek VNA serii URS, który zdobył nagrodę IFOY2015.

  UniCarriers to coś więcej niż globalny koncern wózków widłowych. UniCarriers to połączenie japońskiej jakości i technologii, szwedzkiego desingu i ergonomii oraz europejskiego ducha innowacyjności.

  UniCarriers - by zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług i komfort pracy.

  Źródło: https://log4.pl/wydania/widlak_list_2016/#/21  NOWE WÓZKI NISSANA

  2016-06-15

  Właśnie przyjechały nowe wózki Nissana - specjalnie dla WAS prosto z fabryki!  UWAGA - DŁUGI WEEKEND MAJOWY

  2016-05-10

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 27.05.2016r. firma FLT Spółka Jawna będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 30.05.2016. Życzymy udanego WEEKENDU!


  UWAGA - PRZERWA W WEEKEND MAJOWY

  2016-04-22

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 02.05.2016r. firma FLT Spółka Jawna będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 04.05.2016. Życzymy udanego WEEKENDU MAJOWEGO!


  UWAGA - PRZERWA NOWOROCZNA

  2015-12-29

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 31.12.2015r. ( w Sylwestra) firma FLT Spółka Jawna będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 2016 roku. Życzymy udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku! A w przyszłym roku jeszcze więcej wózków widłowych do wynajęcia i sprzedaży oraz nowe ciekawostki technologiczne z naszej branży na stronie www.flt-service.pl oraz na naszym profilu na google +! ZAPRASZAMY!


  UWAGA - PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  2015-12-14

  Uprzejmie informujemy, iż w dniu 24.12.2015r. ( w Wigilię) firma FLT Spółka Jawna będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 28.12.2015r. Życzymy rodzinnych i przyjemnych Świat Bożego Narodzenia.


  Alternatywne napędy wózków widłowych – napęd CNG.

  2015-11-18

  Ostatnim z opisywanych alternatywnych źródeł zasilania silnika będzie gaz CNG. Jest to gaz ziemny w postaci mocno sprężonej. Może być używany w pojazdach o silnikach tak z zapłonem iskrowym jak i samoczynnym.
  Największa liczbę pojazdów o takim napędzie ma wprawdzie Argentyna, ale jest ono uznawane za bardzo obiecujące także w krajach Europy.
  Problemem może być ograniczona ilość miejsc, gdzie taki gaz można zatankować, dlatego też nawet wózki widłowe z takim napędem nie są jeszcze w Polsce zbyt popularne.
  W naszym kraju znajduje się zaledwie 24 ogólnodostępne stacje tankowania, przy czym 9 z nich są stacjami całodobowymi.

  Zapraszamy do obejrzenia szerokiej oferty wynajmu oraz sprzedaży wózków widłowych. Więcej informacji na naszej stronie w zakładace "Oferta"


  Alternatywne napędy wózków widłowych – napęd wodorowy.

  2015-10-20

  Ostatnim razem ogólnikowo omówiliśmy temat alternatywnego źródła napędu dla wózków widłowych jakim jest hybryda. Połączenie elementów elektrycznych z silnikiem spalinowym daje naprawdę niezłe i bezpieczne efekty.
  Naukowcy pracowali i właściwie pracują nad innym rozwiązaniem, które miałoby być jeszcze bardziej „eco” - czyli nad napędem wodorowym.
  Nad napędem wodorowym należało spędzić dużo czasu – bo pomimo iż takie paliwo jest bardziej niż oczywiste (poprzez łatwość jego spalania), to jednak jest duży problem ze znalezieniem
  „pojemnika” na takie paliwo. Wodór występuje w naszym środowisku naturalnym w dużych ilościach. W połączeniu z tlenem daje wodę. Spalany wydziela energię elektryczną i ciepło. Posiada też najniższą gęstość, przez co przenika przez ścianki większości materiałów.
  Profesjonaliści po raz pierwszy myśleli o takim rozwiązaniu w odniesieniu do samochodów i po latach doświadczeń udało się to zaprezentować Toyocie. Aczkolwiek od samochodu niedaleka jest droga do paleciaka – czyli do wózka widłowego.
  W chwili obecnej samochody czy autobusy pracujące na paliwie wodorowym nie są droższe od tradycyjnych pojazdów, natomiast są już wykorzystywane w transporcie publicznym. Sposób wykorzystania wodoru różni się w zależności o d firmy (jedne preferują formę ciekłą wodoru, ochładzaną, inni gazową).
  Niewątpliwie pewnym jest jednak to, że gdy tylko ta technologia będzie udoskonalona paliwo wodorowe zastąpi źródła energii w większym zakresie niż tylko motoryzacja.


  Alternatywne napędy wózków widłowych – napęd hybrydowy.

  2015-09-18

  Naukowcy i specjaliści nie ustają w dążeniach do odnalezienia najbardziej ekonomicznego i wydajnego napędu. W branży motoryzacyjnej, zwłaszcza w samochodach osobowych, eksperymenty sięgają już bardzo zaawansowanych technologii. Nie wszystko można jeszcze przenieść na pojazdy transportu wewnętrznego.

  W wózkach widłowych, które pracują we wnętrzach budynków najbardziej popularny jest napęd elektryczny. Coraz wydajniejsze baterie zapewniają długi czas pracy wózka pozostając nadal najbardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem możliwym przy dzisiejszej technologii. Z drugiej strony pojazdy pracujące na zewnątrz korzystają ze spalinowych rozwiązań, które, jak wiadomo, są wygodniejsze, aczkolwiek nieprzyjazne środowisku.

  Technologia nie stoi jednak w miejscu i zwraca również swoją uwagę na pojazdy transportu bliskiego. Dlatego naukowcy coraz więcej czasu skupiają na opracowywaniu nowych metod zasilania. Spośród wielu ścieżek, którymi kierują się myśli naukowców, dzisiaj pokrótce opowiemy o hybrydach.

  Innowacyjne połączenie Toyoty, w którym pojazd napędzany jest jednocześnie silnikiem Diesla oraz jednostką elektryczną pozwala na ograniczenie zużycia paliwa nawet o połowę w porównaniu do maszyny pracującej jedynie na spalinowym silniku. Jest również wydajniejszy niż wózki elektryczne. A to wszystko przy zachowaniu wszystkich osiągów wózków 3,5 tonowych posiadających silnik wysokoprężny.

  Jak to wygląda w praktyce?

  Wózki widłowe często ruszają i zatrzymują się. W tych, które napędzane są poprzez silnik spalinowy znaczna część energii jest tracona podczas hamowania – tej energii już nie da się odzyskać – a cała ta energia jest okupowana zanieczyszczeniami, jakimi są spaliny. Natomiast elektryczne wózki mają mniejszą moc i nie wykonują takiej pracy, jak te spalinowe. Napęd hybrydowy pozwala na zgromadzenie energii, np. z hamowania, w akumulatorach. Taką energię można potem wykorzystać przy ponownym ruszaniu. Dzięki temu rozwiązaniu zwięszamy moc wózka widłowego a jednocześnie zmniejszamy jego szkodliwe działanie na środowisko.

  Wkrótce opiszemy inne metody napędu wózków widłowych.

  Wynajem Podnośników  FLT - zapraszamy do wynajmu podnośników koszowych

  2015-08-31

  Nasz firma od wielu lat, oprócz wynajmu wózków widłowych, oferuję Państwo wynajem podnośników koszowych. Obecnie posiadamy w swojej ofercie podnośniki koszowe firmy Liftlux oraz Iteco. Zapraszamy do skorzystania z oferty

  Wynajem Podnośników  FLT - współpraca z Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Buczko

  2014-12-23

  Nasz firma od wielu lat korzysta z obsługi prawnej Kancelaria Adwokacka Adwokat Łukasz Buczko. Zachęcamy do skorzystania usług kancelarii

  www.kancelariabuczko.pl  FLT - Wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia

  2014-12-23

  Gorąco zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem z portalu log4, na temat obecnej sytuacji na rynku wózków widłowych.  FLT - Opis obecnego rynku wózków widłowych

  2014-05-15

  Gorąco zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem z portalu log4, na temat obecnej sytuacji na rynku wózków widłowych.

  Tu podaj tekst alternatywny  FLT - Życzenia świąteczne

  2014-04-16  FLT - Rośnie popyt na wózki widłowe

  2014-02-15

  Wg serwisu Log24 logistyka magazynowa wychodzi z kryzysu obronną ręką. Jednak niepewna sytuacja na rynku powoduje, że większą dynamikę wzrostu niż nowe wózki widłowe notuje sprzęt używany. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem oraz z naszą ofertą na używane wózki widłowe.

  Tu podaj tekst alternatywny

  Naszą ofertę używanych wózków widłowych znajdą Państwo na:


  FLT - Nissan najlepszym wózkiem widłowym w 2013 roku !!!

  2014-01-31

  Nowoczesny wózek Nissan DX 15 został uznany najlepszym wózkiem widłowym w 2013 roku przez portal Log4 ! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

  Tu podaj tekst alternatywny  FLT - Zmiana formy prowadzenia działalności

  2014-01-28

  Mamy przyjemność poinformować Państwa o dokonanej zmianie formy prowadzenia naszej działalności gospodarczej.

  Przedsiębiorstwo obecnie działa pod nazwą: FLT Spółka jawna M. Wantrych z siedzibą 51-314 Wrocław, ul. Gorlicka 40, adres do korespondencji: 51-314 Wrocław, ul. Gorlicka 40, KRS: 0000495386.

  Pozostałe dane tj. REGON i NIP oraz dotychczasowe numery kont bankowych nie uległy zmianie.  FLT Service - Uruchamiamy newsletter !!!

  2014-01-15

  Specjalnie dla Państwa uruchamiamy kanał subskrypcji e-mail. Dzięki temu możecie być Państwo na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, poznać nasze aktualne promocje na wózki widłowe,usługi oraz części zamienne.

  Gorąco zachęcamy do zapisania się do programu.

  Newsletter  FLT Service - Zapraszamy do współpracy

  2014-01-14

  W związku z dynamicznym rozwojem firmy, stworzyliśmy na naszej stronie dział "Praca". Znajdą tam Państwo poszukiwane przez nas stanowiska pracy. Gorąco zachęcamy do rozpoczęcia współpracy z naszą firmą.


  FLT Service - Życzymy wszystkim wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!!!

  2013-12-20

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku, pragniemy złożyć wszystkim naszym Klientom najserdeczniejsze życzenia, wielu sukcesów, a także radości i uśmiechu.


  FLT Service - Nissan na pierwszym miejscu TOP wózków widłowych!!!

  2013-12-12

  Portal log4.pl opublikował listę najpopularniejszych wózków widłowych. Pierwsze miejsce zajął wózek widłowy Nissan DX 15.
  Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem:

  Tu podaj tekst alternatywny


  FLT Service - Wózek widłowy - to nie takie proste

  2013-11-15

  Jak widać na załączonym filmie, mistrzowie kierownicy są też wśród operatorów wózków widłowych.


  FLT Service - Ceniony wózek marki Nissan

  2013-10-04

  Wg portalu log4.pl, wózek widłowy Nissan DX 15 zajął 2 miejsce w kategorii popularności nowych wózków widłowych.
  Cały artykuł możecie Państwo przeczytać klikając w ikonkę poniżej:
  Tu podaj tekst alternatywny


  FLT Service - Używane wózki widłowe - Sprzedaż

  2013-02-20

  Firma FLT Service nawiązała współpracę z VZV Group, dzięki czemu możemy Państwu zaoferować jeszcze większy wybór używanych wózków widłowych. Blisko 500 używanych wózków w magazynie centralnym. Zapraszamy do naszego katalogu używanych wózków widłowych:
  Tu podaj tekst alternatywny


  FLT Service - Nowe Warsztaty !!!

  2012-03-14

  W dniu 02.04.2012 r. nasza firma otwiera kolejne warsztaty serwisowe przy ul. Gorlickiej 40, 51-314 we Wrocławiu
  ZAPRASZAMY !!!


  FLT Service - autoryzowanym dealerem wózków widłowych Nissan w Polsce !

  2011-12-09

  W dniu 09.12.2011 r. nasza firma została autoryzowanym dealerem wózków widłowych Nissan w Polsce, z ramienia firmy Marubeni Machinery Distribution Poland Sp. z o.o. Poniżej zamieściliśmy plik naszej autoryzacji.

  Plik autoryzacji

  FLT Service na ŚLĄSKU!

  2011-04-01

  Nasza firma z początkiem kwietnia 2011 r. utworzyła nowy oddział na terenie województwa śląskiego. Jest to kolejny etap realizacji naszej długoterminowej strategii. Na nowym terenie będzie pracował zespół doświadczonych konserwatorów z w pełni wyposażonymi samochodami serwisowymi. Konserwatorzy posiadają uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego.


  FLT Service "Sprzedaż i wynajem"!

  2008-06-20

  Nasza firma aby zapewnić klientom jak największy wybór Urządzeń Wysokiego Składowania, podpisała umowy z wieloma kontrahentami zagranicznymi na zakup tych urządzeń. Pozwoli to naszym pracownikom na zaproponowanie naszym klientom jak najlepszych wózków widłowych i podnośników koszowych.


  FLT Service w sieci!

  2007-02-12

  Jesteśmy w sieci. Mamy nadzieję, że dostęp do naszej firmy także przez Internet polepszy nasz wizerunek i kontakt z Państwem. Zapraszamy do zapozniania się z naszym serwisem i ofertą usług.

  Nasze usługi świadczymy w miastach:

  Mapa świadczenia naszych usług
  • Bielawa
  • Brzeg Dolny
  • Dzierżoniów
  • Jelcz Laskowice
  • Jelenia Góra
  • Katowice
  • Kąty Wrocławskie
  • Kłodzko
  • Legnica
  • Lubin
  • Milicz
  • Namysłów
  • Oława
  • Oleśnica
  • Opole
  • Środa Śląska
  • Świdnica
  • Syców
  • Trzebnica
  • Wałbrzych
  • Wołów
  • Wrocław
  • Ząbkowice Śląskie
  • Żmigród