Unikalny joystic Ergologic w serii TX

UniCarriers funkcję sterowania w wózkach z przeciwwagą poddał ergonomicznemu przeprojektowaniu. Pierwszym dostępnym modelem z ergonomicznym joystickiem Ergologic jest TX. Ten joystick zapewnia najnowocześniejszą alternatywę dla sterowania hydraulicznego dzięki sterowaniu opuszkami palców oraz sterowaniu dźwigniami w jednym miejscu. Został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ergonomii. Pozwala to operatorom wózków widłowych sterowanie wszystkimi funkcjami hydraulicznymi przy minimalnym wysiłku. Ruchy, które operator wykonuje za pomocą joysticka, odzwierciedlają rzeczywiste ruchy wózka widłowego, dzięki czemu obsługa jest bardzo intuicyjna i logiczna.

Ergologic - joystick przyszłości

UniCarriers w przyszłości będzie oferował Ergologic we wszystkich wózkach widłowych z przeciwwagą. Stopniowe wprowadzanie joysticka zapoczątkowała seria wózków wysokiego składowania. Operatorzy znają już omawiany joystick z wózków wysokiego składowania serii TERGO® firmy UniCarriers. Komfort pracy w wózkach TERGO® skłonił producentów do zapewnienia równie komfortowej pracy operatorom wózków z przeciwwagą. Ergologic zapewnia wszystkie funkcje konwencjonalnej dźwigni: podnoszenie, opuszczanie, przechylanie i przesuwanie wideł na boki. Dodatkowe funkcje są dostępne na dźwigniach jako przechylanie w poziomie.

Joystic Ergologic

Ulepszona ergonomia = większa wydajność

Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmiczne NASA przeprowadziła badania za pomocą Skylab (pierwsza amerykańska stacja kosmiczna) dotyczące neutralnej postawy ciała (NBP), którą ciało ludzkie przyjmuje naturalnie w środowisku mikrograwitacji. Przyjmowanie jakiejkolwiek innej postawy podczas unoszenia wymaga wysiłku mięśni, a co z a tym idzie dodatkowych obciążeń. Wyniki tych badań zostały wykorzystane do stworzenia Ergologic – specyfikacje opisanych badań dała możliwość inżynierom z UniCarriers na zaprojektowanie nowego sterowania pozwalającego operatorom pracować w neutralnej postawie ciała, używając ręki, dłoni i palców w zrelaksowanej pozycji. W rezultacie obciążenie operatora jest zminimalizowane zarówno na stawach, mięśniach i ścięgnach, co znacznie zmniejsza ryzyko urazów z powodu powtarzalnego przeciążenia (RSI).

Dodatkowym atutem joysticka Ergologic jest zmniejszony czas obsługi materiałów, a jednocześnie obniża koszty operacyjne dla pracodawców. Dzieje się tak dzięki połączeniu kluczowych elementów sterujących w jednej jednostce operacyjnej – niezwykle łatwe jest wykonywanie wielu funkcji hydraulicznych. Wszystkie dźwignie i przełączniki mogą być obsługiwane przy minimalnym ruchu palca.

Źródło: https://log4.pl