Magazynowanie towarów o niestandardowych wymiarach - jak robią to profesjonaliści

Obecnie wózki widłowe są niezwykle powszechnym urządzeniem wykorzystywanym przy magazynowaniu towarów. Nic więc dziwnego, że nastąpiła standaryzacja w tworzeniu ładunków. Większość przyjmuje wymiary palet. Pozwala to na układanie towarów o podobnych wielkościach obok siebie. Zdecydowanie ułatwia to transport oraz przechowywanie towarów.

Magazynowanie towarów za długich na paletę

Jak poradzić sobie z towarem, który nie pasuje na paletę? Przedmioty szczególnie duże, a zwłaszcza długie, nie zmieszczą się na standardową paletę. Utrudnia to ich transport standardowym wózkiem widłowym.

Jedna z firm, która codziennie zmaga się z takim problemem jest Mac Messe- und Austellungscenter Service GmbH. Niemiecki projektant i producent stoisk targowych. Dla Mac standardowe palety to rzadkość. Na co dzień nie są wykorzystywane. Większość ładunków, którymi się posługują, mają nieregularne rozmiary. Przykładem są elementy do stojaków, które osiągają długość do 5 metrów. Są wielokrotnie dłuższe niż szersze.

Jak poradzić sobie z tak długimi produktami?

Firma Mac Messe potrzebuje inteligentnych rozwiązań. Dlatego wybrali wózki widłowe UniCarriers TERGO UFW. Jest to wielokierunkowy wózek widłowy wysokiego składowania.

Nie obraca się o 90 stopni, aby wyjść z korytarza, jak typowy wózek wysokiego składowania. Koła UFW mogą obracać się o 360 stopni. W konsekwencji pozwalają na przesuwanie się w przejściu „na boki”. W czasie tego manewru ładunek pozostaje w tej samej orientacji w jakiej znajdował się w czasie załadunku. Jest to proste rozwiązanie, które znacznie ułatwia przechowywanie i transport produktów o niestandardowych rozmiarach.

Poznaj ofertę wózków UniCarriers: https://www.flt-service.com.pl