Gęste systemy magazynowe - Który z nich jest dla Ciebie najlepszy?

Dla każdej firmy efektywne wykorzystanie powierzchni magazynu jest niezwykle ważnym. Dlatego należy pamiętać, że przy zwiększeniu ilości towarów, ich przemieszczanie wymaga większej ilości czasu.

Istnieje kilka opcji gęstych systemów magazynowania. Różnią się łatwością dostępu do palet. W zależności od wykonywanych operacji oraz indywidualnych potrzeb należy dobrać odpowiednie rozwiązanie. Przeczytaj o różnych opcjach i sprawdź, która będzie najlepsza dla Twojej firmy.

Podwójne regały

W systemie podwójnych regałów palety są przechowywane w dwóch głębokościach. Oznacza to, że cztery pary palet mogą być przechowywane między dwiema nawami zamiast dwóch. W rezultacie używasz przestrzeni, która jest o wiele bardziej efektywna w porównaniu z konwencjonalnymi regałami. Jednak wykorzystując ten system gęstego magazynowania musisz pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Twój wózek widłowy musi być wyposażony w widły teleskopowe. Umożliwiają dosięgnięcie tylnej palety. Należy również pamiętać o układaniu palet z odpowiednimi towarami w jednej linii. Zapobiegnie to tasowaniu towarów w czasie pobierania tylnej palety.

Wąskie magazyny

W tym systemie szerokości korytarzy roboczych są znacznie zredukowane. Często osiągają jedynie 1,5 – 1,8 metr. Dzięki temu, przestrzeń magazynowa może być wykorzystana na większą ilość regałów. Podobnie jak w przypadku podwójnych regałów, system ten wymaga również specjalnego wyposażenia. W przypadku wąskich korytarzy należy dobrać odpowiedni wózek widłowy, taki jak UniCarriers TERGO URS.

Regały wjezdne

Dzięki temu systemowi magazynowania, wózki widłowe wjeżdżają do regału w celu umieszczenia i odbierania palet. Nie jeżdżą przez korytarz roboczy regału, z którego nie pobiorą lub nie umieszczą w nim towaru. Regały typu drive-in oferują bardzo wysoką gęstość, ale również dobrą selektywność. Z tego powodu często znajduje się w chłodniach, gdzie koszty eksploatacji są wysokie, a wykorzystanie przestrzeni musi być zmaksymalizowane.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, który gęsty system przechowywania jest dla Ciebie najlepszy?

Skontaktuj się z naszym doradcą: https://www.flt-service.com.pl